Z. Burian: Knižní ilustrace (Strýček Indián, 1956) - ZB 0011

Ediční řada HARdNIX: Dobrodružné motivy 3

Knižní ilustrace: A. V. Frič: Strýček Indián. 1956, za s. 68.

Technika: Barevný kvaš

Rozměry originálu:

  • 36,9 × 25,9 cm (samotná malba)
  • 38,6 × 28,3 cm (s doprovodným popiskem)

Papír : Hahnemuhle Agave 

Vydáno v limitovaném počtu 22 ks

Dostupnost: 7 ks ve formátu:

  • A3 (297 × 420 mm) za 2.900 Kč vč. DPH

Dostupný také jako Plakát 

Zvolte si variantu:

2 900,00 Kč

Popis díla

Ilustrace z románu "Strýček Indián" vznikla jako příloha na pomezí tempery a barevného kvaše pro druhé vydání v SNDK v roce 1956 (první vydání v T&M 1935).

Z. Burian ztvárnil scénu souboje s jaguárem, kterou autor Alberto Vojtěch Frič (alias Karaí Pukú, Burianův přítel) v knize dobrodružných vyprávění o životě indiánů v neprobádaných končinách jihoamerických pralesů popsal. Konkrétně jde o okamžik, kdy šelma, smrtelně zraněna kopím, zavalila ve výskoku lovce a toho z bezvědomí probralo až klování kondora krocanovitého.

Obraz je hezkým příkladem toho, jak Burian nerad zobrazoval okamžik vlastního střetu. Raději volil - pro divákovu představivost mnohem atraktivnější - okamžik "před" či "po".

Při zvětšení vyniká příběh se všemi detaily včetně z jaguárova těla trčící špičky loveckého nože, který - přivázán na větev - tvořil lovcovo provizorní kopí.

Materiál, tisk a balení

Formát Speciál

Tento formát se sjednává na základě individuální kalkulace. Počet sběratelských tisků v jakémkoli formátu Speciál je maximálně 8 ks na jednotlivé dílo. V případě zájmu nás kontaktujte.

Díla Z. Buriana v nabídce