Přebal - "Pravěký svět - monstra třetihor a čtvrtohor" - var 4. - Megatherium

Ponurost je symbolem třetí varianty, radost zase této čtvrté. Barevná škála motivu "přerostlého morčete", je nádherná a samotné Megatherium přes své mohutné drápy působí přátelsky. Tak jak bychom nechtěli potkat Phororhacose, Megatherium by nám nevadilo.

Rod Megatherium obýval široké území od Argentiny až po Peru a Chile. Druh Megatherium americanum dosahoval celkové délky asi 6 metrů a výšky okolo 2 metrů při hmotnosti asi 4 - 6 tun. Obýval řídce zalesněné travnaté oblasti, kde se živil listy a větvičkami stromů, které si vybíral chápavými pysky. O složení stravy svědčí značný obrus zubů zvířat. Přežil od pliocénu až do konce pleistocénu. Přibližně na rozhraní pleistocénu a holocénu mizí z fosilního záznamu spolu s další jihoamerickou megafaunou. Předpokládá se, že kromě konkurence velkých šelem (rod Smilodon) k jeho vyhynutí přispěl i člověk.

Motiv přebalu čerpá z obrazu Megatherium americanum ( 1979)

Limitovaná edice : 30 ks

Všechny přebaly jsou číslovány za pomoci ručně signovaných nálepek umístěných na pravé vnitřní straně přebalu  

Zvolte si variantu:

500,00 Kč
  • S díky za podnět od našich milých kolegů, fandů a klientů dovolili jsme si připravit čtveřici limitovaných přebalů pro " Pravěký Svět Zdeňka Buriana" – Monstra třetihor a čtvrtohor ( nakladatelství Albatros).
  • Přebaly jsou míněny jako doplněk k tomuto nádhernému počinu
  • Mírný ořez díla pro použití na přebalu byl nutný, tak aby vždy byla zachována kompozice pro přední a zadní stranu přebalu.