ČASTÉ DOTAZY

Co je dpi?

  • Velikost dpi (nebo DPI) je jedna z informací, které hovoří o kvalitě a ostrosti obrázku či textu. DPI, tedy, "dots per inch" doslovně znamená počet vytištěných bodů (dots) na palec (inch) obrazu vytištěného tiskárnou (1 palec = 2,54 cm). Obecně platí, že čím větší je hodnota DPI, tím detailnější je výsledný výtisk. Pro představu: hodnota 300 DPI říká, že na délce 2,54 cm najdete 300 bodů. Mimochodem, lidské oko při blízkém pohledu (10 cm) rozliší detaily do cca 2200 dpi.

Co je A3, A1, B1?

  • Každý formát papíru má své označení. To se skládá z písmena, po němž následuje číslo, např. A4. Norma definuje 3 hlavní typy formátů: A, B a C. Na základní A řadu navazuje rozšířená řada B a formáty řady C jsou užívány převážně pro obálky. Za základní formát řady A se považuje A0, jeho plocha je přesně 1 m². Další formáty této řady (A1, A2, A3 ...) vznikají postupným půlením delší strany. Formát A1 má tedy 594 × 840 mm, formát A2 je 420 × 594 mm a formát A3 má 297 × 420 mm. Formáty B jsou větší než A, formát B3 má 353 × 500 mm, formát B2 je 500 × 707 mm, formát B1 má rozměr 707 × 1000 mm.

Co je "gramáž" papíru?

  • Gramáž je hmotnost papíru o velikosti jednoho čtverečního metru. Vyjadřuje se číslem a zkratkou g/m² (někdy gsm). Při mezinárodním označování platí, že čím je číslo (gramáž papíru) vyšší, tím je papír méně průsvitný a pevnější vůči ohybu i tahu. Papír Hahnemühle Agave, který používáme pro naše tisky, má gramáž 290 g/m² - pro představu a srovnání, běžný kancelářský papír má 80 g/m², vizitky 250 nebo 300 g/m². 

Jak poznám, v jaké kvalitě dostávám sběratelský tisk, pokud ho kupuji od třetí osoby?

Jakou mám garanci, že tisk za pár let "nevybledne"?

  • Garantujeme jak samotný tisk, tak materiál, na který se tiskne. Jedná se o materiál od saské firmy Hahnemühle, která se ve výrobě papírů od svého založení v roce 1584 vypracovala na světovou špičku výrobce papíru, používaného umělci, techniky I vědci. Papír Agave, Natural Line, na který tiskneme naše sběratelské tisky, je důkazem ideálního propojení metod datovaných staletí nazpět a nejmodernějších technologií). Je vyráběný ze 70% z rostliny Sisal (Agave sisalana), neobsahuje optické zesvětlovače a nabízí skvělou kombinaci trvanlivosti, savosti i šetrností k životnímu prostředí.

Co je umořovací řízení?

  • Jedná se o lhůtu, po jejíž uplynutí je možné si na základě vlastnictví certifikátu vyhotovení náhradního sběratelského tisku. Více zde 

K čemu je certifikát pravosti?

  • Certifikát je nesmírně důležitým dokumentem, díky evidenčnímu číslu je možno nechat si ověřit pravost sběratelského tisku, v případě poškození nebo ztráty díla umožňuje zhotovení náhrady. Certifikát obsahuje dvojče holografické nálepky, která je umístěna na sběratelském tisku. Evidenční čísla umístěná na holografických nálepkách musí být shodná. Název sběratelského tisku, pořadové číslo, formát a stav je uveden pouze na certifikátu, samotný výtisk díla žádný z těchto údajů neobsahuje. V případ poškození díla je možné po předložení certifikátu a poškozeného díla vyhotovit náhradní sběratelský tisk.

Díla v nabídce