ULTIMÁTNÍ KVALITA

Originál versus náš tisk

Všechny sběratelské tisky dodáváme v kvalitě drahokamu (10-9,9)

Použití nejmodernějších technologií, kdy je každý originál digitalizován v rozlišení 600 - 4800 dpi a tištěn s rozlišením 2400 x 1200 dpi, umožňuje na díle sledovat nejjemnější tahy štětcem či tužkou. Více o výrobě

Materiál se speciální hrubou texturou dodává tiskům hloubku a sytost

Podklad, na který díla tiskneme, byl vybírán dlouho a pečlivě. 

Papír Agave Natural Line je důkazem ideálního propojení metod datovaných staletí nazpět a nejmodernějších technologií). Je vyráběný ze 70% z rostliny Sisal (Agave sisalana), neobsahuje optické zesvětlovače, nabízí skvělou kombinaci trvanlivosti, savosti i šetrností k životnímu prostředí, a je v gramáži 290 g/m² (více o gramáži). Výrobcem je saská firma Hahnemühle, která se ve výrobě papírů od svého založení v roce 1584 vypracovala na světovou špičku, jejich produktu používají umělci, technici i vědci.

Při bádání nad zobrazením pláten jsme zjistili že zde jednoznačná volba neexistuje. Každá olejomalba vyžaduje specifický přístup, protože volbou špatného typu plátna může být výsledný tisk výrazně odlišný od originálu. Proto pro zobrazení olejomaleb používáme široké spektrum materiálů od různých výrobců. U každé sběratelského tisku vycházejícího z olejomalby je proto typ použitého plátna výslovně uveden. 

U perokreseb volíme mezi dvěma typy materiálu. Již osvědčená řada Agave ( viz výše) a dále Fomei Art Matt Warmtone

Konzervace chrání a zabraňuje vyblednutí

Výsledný dojem tisku umocňuje finální, matný nátěr, který dílo konzervuje a dává vyniknout barvám, detailům a kontrastu. Dříve by vám vybledl originál než náš sběratelský tisk.

Plátna

  • FOMEI Canvas Matt 340 je Acid-Free hluboce matné bělené plátno, které dodává vysoký kontrast a ostrost kresby. Jemná textura plátna a složení s vysokým obsahem bavlny dodává kvalitu a trvanlivost která dovolí dílu skutečně vyniknout.
  • HP Artist Matte Canvas je jasné bílé jemně strukturované matné plátno, které dodá přesné barvy a přirozený vzhled u reprodukcí uměleckých děl. Díky použití plátna v souladu s tiskárnou a Inkousty HP má dílo skvělou trvanlivost a stabilitu barev do budoucna. 
  • Hahnemuhle  Goya Canvas je saténově lesklé polybavlněné inkoustové plátno s výraznou povrchovou strukturou. Charakteristická textura na dotek na dotek propůjčuje uměleckým reprodukcím a fotografiím malířský vzhled. Spolu se saténově lesklou prémiovou inkoustovou povrchovou úpravou produkuje vynikající tiskové výsledky s pozoruhodnou reprodukcí barev a detailů, hlubokou černou a dokonalými kontrasty.
  • 340 g/m², Polybavlněná směs
  • Přírodní bílá, bez optických zjasňovačů
  • Výrazná povrchová struktura
  • acid-free a lignin-free což mu dodává skvělou trvanlivost.

VÝSLEDEK POSUĎTE SAMI

Formáty

U každého nabízeného díla si můžete vybrat z několika formátů. Cena odpovídá velikosti a počtu kusů v dané ediční řadě. Díla ve formátu "B" jsou nabízena jen u některých děl jako tzv. formát Speciál.

A3 | 297 × 420 mm

Výtisk A3 velikostí odpovídá originálu. Díky vysokému rozlišení, kvalitě tisku a volbě podkladového materiálu umožňuje věrohodný zážitek z díla.

A2 | 420 × 594 mm

Výtisk A2 dovoluje vnímání detailů a kompozic, které jsou oproti originálu snadno přehlédnuté, zprostředkovává tím divákovi úplně nový zážitek z díla.

A1 | 594 × 840 mm

A1 je téměř trojnásobné zvětšení originálu. Díky kvalitě tisku a volbě podkladu si divák vychutná nádheru kompozice díla a současně i jeho nejmenších detailů.

B1 - B3 (formát Speciál)

Tyto formáty byly vyhotoveny na objednávku v několika málo kusech v případě prvních 25 titulů v nabídce HARdNIX. S ohledem na enormní náklady na vyhotovení těchto speciálních tisků se rozhodla společnost HARdNIX, od možnosti této speciální nabídky upustit.

Formát plakátů

V rámci avízovaného omezení počtu sběratelských tisků pro Českou republiku byly pro každé dílo v nabídce HARdNIX zavedeny limitované edice plakátů. Plakáty jsou nabízeny ve formátu o řád větším než je nabízen formát sběratelského tisku.