Přebal - "Pravěký svět - monstra třetihor a čtvrtohor" - var 3. - Brontotherium

Použití motivu severoamerického lichokopytníka na přebal nás oslovilo díky atypické barevné škále -šedá, hnědá. Šedý nádech dodává přebalu ponurost , a to přesto, že díky ořezu díla není vidět doutnající vulkán.

Brontotherium platyceras byl severoamerický lichokopytník který žil na území dnešní Nebrasky a Jižní Dakoty ve svrchním eocénu (priabon) před asi 38 až 34 milióny let.

Vzhledem připomínal nosorožce, ale evolučně byl blíže příbuzný koňům. Výška se odhaduje asi na 2,5 metru a hmotnost asi na 3 - 4 tuny. Za potravu mu sloužily listy a výhonky spíše, než tvrdá rostlinná potrava (nízké korunky stoliček). Charakteristický byl pro druh Brontotherium platyceras roh do písmene "Y", výrazně větší u samců - přes 40 centimetrů.

Motiv přebalu čerpá z obrazu Brontotherium platyceras ( 1960)

Limitovaná edice : 30 ks

Všechny přebaly jsou číslovány za pomoci ručně signovaných nálepek umístěných na pravé vnitřní straně přebalu 

Zvolte si variantu:

500,00 Kč
  • S díky za podnět od našich milých kolegů, fandů a klientů dovolili jsme si připravit čtveřici limitovaných přebalů pro " Pravěký Svět Zdeňka Buriana" – Monstra třetihor a čtvrtohor ( nakladatelství Albatros).
  • Přebaly jsou míněny jako doplněk k tomuto nádhernému počinu
  • Mírný ořez díla pro použití na přebalu byl nutný, tak aby vždy byla zachována kompozice pro přední a zadní stranu přebalu.