Přebal -"Pravěký svět - monstra třetihor a čtvrtohor" - var 1 - Mammuthus

Je samozřejmé, že symbolem monster třetihor a čtvrtohor je Mammuthus primigenius.

Motiv přebalu čerpá z obrazu Mammuthus primigenius - hledání potravy pod sněhem (1961), kde jsme využili kompozice - umístění srstnáčů na krajích obrazu

Z. Burian na použité předloze zobrazil stádo srstnatých mamutů při hledání potravy v zasněžené tundře. S vyhrabáváním potravy si pomáhali i více než čtyřmetrovými kly, které rostly asymetricky a po celý život. Kly vyrůstaly do různých tvarů, vedle často zobrazovaného zahnutého tvaru směrem nahoru se točily také dolů či do stran, někdy se křížily. Mamuti v tajze spásali vrby, olše, břízy, křovinné patro, ale také trávy a ostřice či mechy. Jejich 4 stoličky byly vybaveny 26 lamelami, což odráží tvrdost potravy, kterou srstnatí mamuti spásali. Stoličky se vyměňovaly stejně jako u dnešních slonů šestkrát, někdy sedmkrát za život. V získávání potravy pod sněhem pomáhala mamutům obvykle nehluboká sněhová pokrývka. To se začalo měnit až klimatickými oscilacemi ke konci poslední doby ledové a je možné, že zvyšující se sněhová pokrývka byla jedním z důvodů vyhynutí mamutů.

Limitovaná edice : 30 ks

Všechny přebaly jsou číslovány za pomoci ručně signovaných nálepek umístěných na pravé vnitřní straně přebalu  

Zvolte si variantu:

500,00 Kč
  • S díky za podnět od našich milých kolegů, fandů a klientů dovolili jsme si připravit čtveřici limitovaných přebalů pro " Pravěký Svět Zdeňka Buriana" – Monstra třetihor a čtvrtohor ( nakladatelství Albatros).
  • Přebaly jsou míněny jako doplněk k tomuto nádhernému počinu
  • Mírný ořez díla pro použití na přebalu byl nutný, tak aby vždy byla zachována kompozice pro přední a zadní stranu přebalu.