Přebal V.10 ke KOD Karl May - Vinnetou I

Jaké ilustrace použít na přebal, když máme k dispozici nádherné kvaše Zdeňka Buriana z vydání 1930 a jeho nádherné perokresby z vydání z let 1965 a 1967 ?

Vydali jsme se cestou kompromisu . Zobrazené klíčové okamžiky jsme dublovali. Na jedné variantě přebalu je tak motiv zobrazen kvašovou technikou, na jiné variantě pomocí perokresby.

Vzniklo 10 variant přebalů. Počty přebalů pro jednotlivé varianty jsou stanoveny tak, aby stále zůstaly unikátní sběratelskou záležitostí.

Tuto variantu (10) jsme dlouho zvažovali. Perokresba z vydání z roku 1967 (SNDK). Souboj Old Shatterhanda s Tanguou, náčelníkem Kiowů, zakončený střelou do kolen. Motiv, který asi nebude trhákem. Ale nás uhranula čistota a geniální jednoduchost zobrazení. Přebal zdánlivě neakční, ale pro nás je nejkrásnější. Je nádherně "vzdušný".

Text na záložkách obsahuje komentář k románu a I. část životopisu Karla Maye, nazvané Roky hledání. Autorem úžasného textu je Dr. Jan Koten.

Přebaly jsou číslovány

Limitovaná edice : 16 Ks

Cena :

462,- Kč vč. DPH DPH ( samostatný přebal)

812,- Kč vč. DPH DPH ( přebal + kniha)

Zvolte si variantu:

Cena od 510,00 Kč

Velké poděkování Vydavatelství Albatros Media a.s.

Za to, že v dnešní době, kdy každá kniha představuje velmi rizikový počin, ve své činnosti neustávají a díky nim jsou ilustrace Z. Buriana dostupné stále v nových vydáních