EOX_0001 – Z. Burian: Časopisecká obálka (Pionýrská stezka 1972)

Edice Originál – Časopisecká obálka dostupná v originálním formátu :

  • 363 x 422 mm - Edice Originál ( limitovaná – 40 ks) za 2.970 Kč vč DPH_
  • Časopisecká Obálka: Pionýrská stezka 1972 ( ročník 3 číslo 5)
  • Ediční řada HARdNIX: Edice originál EOX_0001
  • Originál v držení : soukromá sbírka
  • Rozměr originálu: 363 x 422 mm

Sběratelský tisk je uchycen v průhledných růžcích na tvrdém kartonu A2 , umístěn v ochranných deskách

Tato časopisecká obálka je prvním v Edici Originál řady X .

V této edici uveřejňujeme ilustrace, které jednak vycházely v časopisech a magazínech, dále perokresby a další Mistrovu tvorbu, kdy zvětšení původního díla negarantuje  novou perspektivu a nový zážitek.

Tituly, které budou vycházet v této edici, jsou rozřazeny do čtyřech kategorií, vždy dle velikosti původní ilustrace.

Přestože tituly, které budou vycházet v této edici jsou limitovány, snažili jsme se upravit cenotvorbu dle velikostí tak, aby byly dostupné široké fanouškovské základně.

S ohledem na dosažený výsledek jsme přesvědčeni , že náš výsledný tisk může plnohodnotně zastoupit zážitek z originální Mistrovy tvorby. 

Ve fotogalerii můžete spatřit ukázku sladění sběratelského tisku s originálem. Originál je nalevo. Níže jsou uvedeny odkazy na videa přibližující proces vzniku a výsledek

  • Pozor, při volbě dopravy k tomuto tisku prosím volte variantu Balík na poštu. S ohledem na to, že tisk je zasílán v deskách A2, tedy nadrozměrná zásilka, není možné využít služeb Zásilkovny .


Zvolte si variantu:

2 970,00 Kč

Videa

Ladění barev

Při tvorbě titulů z této edice jsme se snažili dosáhnout maximální shody s originálem. Podívejte se na video z procesu ladění :  https://youtu.be/JV_kAjI2Enw?si=UlMy_aS5FR1fg1Vm2 v 1

Zde se můžete podívat na výsledné porovnání – originál je skryt za sběratelským tiskem, postupným odkrýváním jsou vidět případné rozdíly v barvě či odstínech :

https://youtu.be/ssjl3RzOMHk?si=ve4nXcxtns2HvhgK


Popis díla :

Tato Ilustrace byla použita jako obálka pátého čísla třetího ročníku časopisu Pionýrská stezka (1972.)

Ilustrace, které Z. Burian namaloval pro obálky časopisu Pionýrská stezka v letech 1971 -1974 se výrazně zapsaly do podvědomí čtenářů tehdejší doby. V době, kdy každý čtvrtek stály fronty před knihkupectvími na knižní novinky, a kdy zaměstnanci trafik podpultově rezervovali oblíbené magazíny, byl časopis Pionýrská stezka po ABC druhým nejžádanějším časopisem pro mládež .

Nádherné obálky Z. Buriana dodaly socialistickým časopisům nádech světovosti a zprostředkovali autorovi těchto řádek vůni dálek a dobrodružství, které tehdy výrazně podněcovali chlapeckou fantazii.

Přestože nostalgie je při práci s dílem Z. Buriana přítomna vždy , právě při práci s časopiseckými ilustracemi je její závan největší. Přináší vzpomínky dávno zapomenuté.

Autor : HARdNIX


Edice originál (EO)

EOS (Edice originál Small ) - Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A4 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOM (Edice originál Medium ) Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A3 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOL ( Edice originál Large). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož jedna strana je větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOX ( Edice originál X). Limitovaná edice. Sběratelský tisk ,jehož všechny strany jsou větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku

V případech limitovaných edicí je číslo limitu určeno pro celý Svět

Materiál, tisk a balení

  • Technologie tisku : Archivní pigmentový tisk
  • Materiál : Hahnemuhle Agave (70% vlákno agave, 30% bavlna), 290 g/m²
  • Výsledek : Přírodně bílý tón, nekyselý, hrubší textura
  • Dodáváno v ochranných deskách, uchyceno průhlednými růžky na tvrdém kartonu