EOS_0001 – Z. Burian: Vinnetou I. – Indiánské léto (Toužimský a Moravec, 1939)

Edice Originál – Knižní ilustrace dostupná v originálním formátu (včetně okrajů) :

  •  170 x 231 mm - Edice Originál ( limitovaná – 40 ks) za 884 Kč vč. DPH_
  • Knižní ilustrace: K. May _ Vinnetou I. 1939
  • Ediční řada HARdNIX: Edice originál EOS_0001
  • Originál v držení : soukromá sbírka
  • Rozměr EOL: 170 x 231 mm

Sběratelský tisk je uchycen v průhledných růžcích na tvrdém kartonu A3 , umístěn v ochranných deskách

Perokresba zobrazující Old Shatterhanda je prvním přírůstkem  z Edice originál řady S (Small). 

V této edici chceme uveřejňovat ilustrace, které jednak vycházely v časopisech a magazínech, dále perokresby a další Mistrovu tvorbu, kdy zvětšení původního díla negarantuje  novou perspektivu a nový zážitek.

Tituly, které budou vycházet v této edici, jsou rozřazeny do čtyřech kategorií, vždy dle velikosti původní ilustrace.

Přestože tituly, které budou vycházet v této edici jsou limitovány, snažili jsme se upravit cenotvorbu dle velikostí tak, aby byly dostupné široké fanouškovské základně.

S ohledem na dosažený výsledek jsme přesvědčeni , že náš výsledný tisk může plnohodnotně zastoupit zážitek z originální Mistrovy tvorby.

Ve fotogalerii můžete spatřit ukázku sladění sběratelského tisku s originálem. Originál je vlevo . Níže jsou uvedeny odkazy na videa přibližující proces vzniku a výsledek.


Zvolte si variantu:

884,00 Kč

Videa

Ladění barev

Při tvorbě titulů z této edice jsme se snažili dosáhnout maximální shody s originálem. Podívejte se na video z procesu ladění :

https://youtu.be/HDAUB1wNNo4?si=18vQxWkBJ8LvckaS
2 v 1

Zde se můžete podívat na výsledné porovnání – originál je skryt za sběratelským tiskem, postupným odkrýváním jsou vidět případné rozdíly v barvě či odstínech :

https://youtu.be/46EZCAKgIiw?si=56oUmdfb-eUeCsWnPopis díla :

K románu Karla Maye Vinnetou I. - Indiánské léto, vytvořil Z. Burian vedle řady nádherných kvaší  i devět (9) perokreseb, zachycující některé z hrdinů příběhu. Perokresba Old Shatterhanda patří k nejlepším z těchto perokreseb.

Pokud zobrazení hrdiny porovnáme s vyobrazením na kvašové ilustraci,  kdy sráží úderem pěstí Rattlera, vidíme, že tvář je totožná, Byť pramen vlasů je česán na druhou stranu. Tato perokresba nám představuje vypravěče na samém počátku jeho pouti. A přesto, již nyní ve tváři mladého muže vidíme odhodlání , vážný výraz, sevřené rty. 

Dámy a pánové : budoucí legenda divokého západu  – Mr. Old Shatterhand !!!


Autor textu : HARdNIX


Edice originál (EO)

EOS (Edice Originál Small ) - Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A4 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOM (Edice Originál Medium ) Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A3 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOL ( Edice Originál Large). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož jedna strana je větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOX ( Edice Originál X). Limitovaná edice. Sběratelský tisk ,jehož všechny strany jsou větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku

V případech limitovaných edicí je číslo limitu určeno pro celý Svět

Materiál, tisk a balení

  • Technologie tisku : Archivní pigmentový tisk
  • Materiál : Hahnemuhle Agave (70% vlákno agave, 30% bavlna), 290 g/m²
  • Výsledek : Přírodně bílý tón, nekyselý, hrubší textura
  • Dodáváno v ochranných deskách, uchyceno průhlednými růžky na tvrdém kartonu