EOM_0001 - Z. Burian: Na modrém Nilu (SNDK 1969, edice Karavana)

Edice Originál – Knižní ilustrace dostupná v originálním formátu ( včetně okrajů) :

  •  326 x 247 mm - Edice Originál ( limitovaná – 40 ks) za 1.005 Kč vč DPH_
  • Knižní ilustrace: F.Flos – Na Modrém Nilu 1969
  • Ediční řada HARdNIX: Edice originál EOM_001
  • Technika: perokresba
  • Originál v držení : soukromá sbírka

Rozměr originálu: 326 x 247 mm

Sběratelský tisk je uchycen v průhledných růžcích na tvrdém kartonu A3 , umístěn v ochranných deskách

Perokresba je dalším přírůstkem v Edici Originál. Je první z řady M (Medium).

V této edici chceme uveřejňovat ilustrace, které jednak vycházely v časopisech a magazínech, dále perokresby a další Mistrovu tvorbu, kdy zvětšení původního díla negarantuje  novou perspektivu a nový zážitek.

Tituly, které budou vycházet v této edici, jsou rozřazeny do čtyřech kategorií, vždy dle velikosti původní ilustrace.

Přestože tituly, které budou vycházet v této edici jsou limitovány, snažili jsme se upravit cenotvorbu dle velikostí tak, aby byly dostupné široké fanouškovské základně.

S ohledem na dosažený výsledek jsme přesvědčeni , že náš výsledný tisk může plnohodnotně zastoupit zážitek z originální Mistrovy tvorby.

Ve fotogalerii můžete spatřit ukázku sladění sběratelského tisku s originálem. Originál je nahoře. Níže jsou uvedeny odkazy na videa přibližující proces vzniku a výsledek.

Zvolte si variantu:

1 005,00 Kč

Videa

Ladění barev

Při tvorbě titulů z této edice jsme se snažili dosáhnout maximální shody s originálem. Podívejte se na video z procesu ladění :

https://youtube.com/shorts/fKiszwFoAPs?si=P9dRM65GwPfZ1_lD2 v 1

Zde se můžete podívat na výsledné porovnání – originál je skryt za sběratelským tiskem, postupným odkrýváním jsou vidět případné rozdíly v barvě či odstínech :

https://youtu.be/FxD31Z7dCS4


Popis díla :

Román Františka Flose  "Na Modrém Nilu" , který vyšel v edici Karavana v roce 1969, popisuje osudy rodiny českého lékaře v Súdánu v době tzv. "Mahdího" povstání (2.polovina 19. století) . Obsahoval celou řadu nádherných perokreseb, a scéna útěku před rozzuřeným buvolem k nim určitě patří. Má všechny atributy, které od Mistrových perokreseb očekáváme,   včetně jeho výjimečného umění - zachycení energie a dynamiky uvnitř kresby.

Autor : HARdNIX


Edice originál (EO)

EOS (Edice Originál Small ) - Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A4 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOM (Edice Originál Medium ) Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A3 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOL ( Edice Originál Large). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož jedna strana je větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOX ( Edice Originál X). Limitovaná edice. Sběratelský tisk ,jehož všechny strany jsou větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku

V případech limitovaných edicí je číslo limitu určeno pro celý Svět

Materiál, tisk a balení

  • Technologie tisku : Archivní pigmentový tisk
  • Materiál : Hahnemuhle Agave (70% vlákno agave, 30% bavlna), 290 g/m²
  • Výsledek : Přírodně bílý tón, nekyselý, hrubší textura
  • Dodáváno v ochranných deskách, uchyceno průhlednými růžky na tvrdém kartonu