EOL_0002 – Z. Burian: Knižní ilustrace (Strýček Indián , 1956)

Edice Originál – Knižní ilustrace dostupná v originálním formátu ( včetně okrajů) :

  • 289 x 393 mm - Edice Originál ( limitovaná – 40 ks) za 2.670 Kč vč DPH
  • Knižní Ilustrace: Strýček Indián , 1956 ( dále Pionýrská stezka 1972, ročník 5 /č.2)
  • Ediční řada HARdNIX: Edice originál EOL_0002
  • Originál v držení : soukromá sbírka
  • Rozměr originálu : 289 x 393 mm

Sběratelský tisk je uchycen v průhledných růžcích na tvrdém kartonu A2 , umístěn v ochranných deskách

Tuto ilustraci jsme původně měli v nabídce pod čísle ZB 0011 . Zařadili jsme ji jako sběratelský tisk i ve zvětšených formátech, opojeni tehdejším objevováním krásy zvětšování. Časem jsme museli konstatovat, že přes nespornou krásu a dynamiku této ilustrace , není zvětšení na místě. Jejím zařazením do Edice Originál tak chceme dát prostor , aby tato ilustrace doputovala k fanouškům v plné kráse.

Tato ilustrace je druhým přírůstkem v edici Edici originál řady L .

V této edici uveřejňujeme ilustrace, které jednak vycházely v časopisech a magazínech, dále perokresby a další Mistrovu tvorbu, kdy zvětšení původního díla negarantuje novou perspektivu a nový zážitek.

Tituly, které budou vycházet v této edici, jsou rozřazeny do čtyřech kategorií, vždy dle velikosti původní ilustrace.

Přestože tituly, které budou vycházet v této edici jsou limitovány, snažili jsme se upravit cenotvorbu dle velikostí tak, aby byly dostupné široké fanouškovské základně.

S ohledem na dosažený výsledek jsme přesvědčeni , že náš výsledný tisk může plnohodnotně zastoupit zážitek z originální Mistrovy tvorby.

Ve fotogalerii můžete spatřit dvě ukázky sladění sběratelského tisku s originálem. Originál je vždy nalevo. Níže jsou uvedeny odkazy na videa přibližující proces vzniku a výsledek

  • Pozor, při volbě dopravy k tomuto tisku prosím volte variantu Balík na poštu. S ohledem na to, že tisk je zasílán v deskách A2, tedy nadrozměrná zásilka, není možné využít služeb Zásilkovny .


Zvolte si variantu:

2 670,00 Kč

Videa

Ladění barev

Při tvorbě titulů z této edice jsme se snažili dosáhnout maximální shody s originálem. Podívejte se na video z procesu ladění

https://youtu.be/9cV_fTMa1GM


2 v 1

Zde se můžete podívat na výsledné porovnání – originál je skryt za sběratelským tiskem, postupným odkrýváním jsou vidět případné rozdíly v barvě či odstínech

https://youtu.be/s522TG6LMvw

Popis díla :

Ilustrace z románu "Strýček Indián" vznikla jako příloha na pomezí tempery a barevného kvaše pro druhé vydání v SNDK v roce 1956 (první vydání v T&M 1935). Byla uveřejněna i v časopise Pionýrská stezka ročník 2 číslo 5 jako doprovod k rubrice "setkání se hvězdami"

Z. Burian ztvárnil scénu souboje s jaguárem, kterou autor Alberto Vojtěch Frič (alias Karaí Pukú, Burianův přítel) v knize dobrodružných vyprávění o životě indiánů v neprobádaných končinách jihoamerických pralesů popsal. Konkrétně jde o okamžik, kdy šelma, smrtelně zraněna kopím, zavalila ve výskoku lovce a toho z bezvědomí probralo až klování kondora krocanovitého.

Obraz je hezkým příkladem toho, jak Burian nerad zobrazoval okamžik vlastního střetu. Raději volil - pro divákovu představivost mnohem atraktivnější - okamžik "před" či "po".

Všimněte si detailů , včetně z jaguárova těla trčící špičky loveckého nože, který - přivázán na větev - tvořil lovcovo provizorní kopí.

Autor textu : R. Walica

Edice originál (EO)

EOS (Edice Originál Small ) - Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A4 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOM (Edice Originál Medium ) Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A3 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOL ( Edice Originál Large). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož jedna strana je větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOX ( Edice Ooriginál X). Limitovaná edice. Sběratelský tisk ,jehož všechny strany jsou větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku

V případech limitovaných edicí je číslo limitu určeno pro celý Svět

Materiál, tisk a balení

  • Technologie tisku : Archivní pigmentový tisk
  • Materiál : Hahnemuhle Agave (70% vlákno agave, 30% bavlna), 290 g/m²
  • Výsledek : Přírodně bílý tón, nekyselý, hrubší textura
  • Dodáváno v ochranných deskách, uchyceno průhlednými růžky na tvrdém kartonu