EOL_0001 - Z. Burian: Knižní obálka (Syn lovce medvědů -SNDK 1958)

 • Edice Originál – Knižní obálka dostupná v originálním formátu ( včetně okrajů) :
 • · 310 x 362 mm - Edice Originál ( limitovaná – 40 ks) za 2.670 Kč vč DPH
 • Knižní obálka: K.May – Syn Lovce medvědů 1964
 • Ediční řada HARdNIX: Edice originál EOL_0001
 • Originál v držení : soukromá sbírka
 • Rozměr originálu: 310 x 362 mm

Sběratelský tisk je uchycen v průhledných růžcích na tvrdém kartonu A2 , umístěn v ochranných deskách

Tato Obálka si právem zaslouží, abychom právě s ní otevřeli novou Edici Originál. V této edici chceme uveřejňovat ilustrace, které jednak vycházely v časopisech a magazínech, dále perokresby a další Mistrovu tvorbu, kdy zvětšení původního díla negarantuje  novou perspektivu a nový zážitek.

Tituly, které budou vycházet v této edici, jsou rozřazeny do čtyřech kategorií, vždy dle velikosti původní ilustrace.

Tato obálka je první z řady L ( Large)

Přestože tituly, které budou vycházet v této edici jsou limitovány, snažili jsme se upravit cenotvorbu dle velikostí tak, aby byly dostupné široké fanouškovské základně. S ohledem na dosažený výsledek jsme přesvědčeni , že náš výsledný tisk může plnohodnotně zastoupit zážitek z originální Mistrovy tvorby.

Ve fotogalerii můžete spatřit dvě ukázky sladění sběratelského tisku s originálem. Originál je vždy nalevo. Níže jsou uvedeny odkazy na videa přibližující proces vzniku a výsledek

 • Pozor, při volbě dopravy k tomuto tisku prosím volte variantu Balík na poštu. S ohledem na to, že tisk je zasílán v deskách A2, tedy nadrozměrná zásilka, není možné využít služeb Zásilkovny .


Zvolte si variantu:

2 670,00 Kč

Videa

Ladění barev

Při tvorbě titulů z této edice jsme se snažili dosáhnout maximální shody s originálem. Podívejte se na video z procesu ladění : https://youtu.be/nC3Wx-llkes


2 v 1

Zde se můžete podívat na výsledné porovnání – originál je skryt za sběratelským tiskem, postupným odkrýváním jsou vidět případné rozdíly v barvě či odstínech : https://youtu.be/j7CEGcDVYJo


Popis díla :

Knižní obálka k románu Karla Maye Syn lovce medvědů (SNDK 1958) patří k ikonickým ilustracím Zdeňka Buriana. Vedle nepopiratelné nádhery ilustrace (zmiňme mistrovské vystižení postavy Martina Baumanna) hrála bezesporu významnou roli i skutečnost, že se jednalo o první mayovku publikovanou v češtině po roce 1948. Ilustrace byla použita jako obálka k 18. svazku edice KOD.

Autor : HARdNIX

Edice originál (EO)

EOS (Edice Originál Small ) - Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A4 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOM (Edice Originál Medium ) Limitovaná edice. Sběratelský tisk do velikosti formátu A3 je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOL ( Edice Originál Large). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož jedna strana je větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku .

EOX ( Edice Originál X). Limitovaná edice. Sběratelský tisk, jehož všechny strany jsou větší než formát A3. Je tištěn archivním pigmentovým tiskem. Neobsahuje holografickou nálepku, jedinečnost je osvědčena razítkem na zadní straně sběratelského tisku

V případech limitovaných edicí je číslo limitu určeno pro celý Svět

Materiál, tisk a balení

 • Technologie tisku : Archivní pigmentový tisk
 • Materiál : Hahnemuhle Agave (70% vlákno agave, 30% bavlna), 290 g/m²
 • Výsledek : Přírodně bílý tón, nekyselý, hrubší textura
 • Dodáváno v ochranných deskách, uchyceno průhlednými růžky na tvrdém kartonu