Z. Burian: Knižní ilustrace (Lovci skalpů, 1937) - ZB 0012

Ediční řada HARdNIX: Legendární edice S puškou a lasem 1

Knižní ilustrace: Mayne Reid: Lovci skalpů. 1937, s. 32-33.

Technika: Kvaš

Rozměry originálu:

  • 24,6 × 39,5 cm (samotná malba)
  • 29,4 × 41,7 cm (s doprovodným popiskem)

Papír : Hahnemuhle Agave 

Vydáno v limitovaném počtu 22 ks

Dostupnost: 6 ks ve formátu:

  • A2 (420 × 594 mm) za 6.600 Kč vč. DPH

Dostupný také jako Plakát 

Zvolte si variantu:

6 600,00 Kč

Popis díla

Výjev, vytvořený technikou kvaše pro Mayne Reidovy "Lovce skalpů" z roku 1936 volil často Petr Sadecký jako nejlepší příklad Burianova smyslu pro patos. "Vzrušující patos Burianových dobrodružných obrazových příběhů je dovršením celé stavby (jeho děl). Nejvyšším smyslem tvorby."

Takto Sadecký popisuje scénu: "Překrásná světlá noc, kdy září všechny hvězdy i měsíc s oparovou korunou. A kus té noci přeseká zvířený prérijní prach. Dopředu letí strašlivá hmota bezpočtu bisonů. Měsíční světlo jim polévá těla. Hlavy vztyčené v trysku. Krvavý blesk očí. Tráva lehá. Kopyta bijí step. Tryskají trsy černé země. Nad rohy stáda přímo do nebe vylétla křivka smrtelně zraněného muže. Puška mu padá z ruky."

A právě pro dokonalý soulad těchto zmíněných elementů vypadá tento kvaš při zvětšení úžasně.

Poznámka: Petr Sadecký (4. ledna 1943 - 9. července 1991) byl český publicista, teoretik výtvarného umění a jeden z největších mystifikátorů moderních českých dějin.

Materiál, tisk a balení

Formát Speciál

Tento formát se sjednává na základě individuální kalkulace. Počet sběratelských tisků v jakémkoli formátu Speciál je maximálně 8 ks na jednotlivé dílo. V případě zájmu nás kontaktujte.

Díla Z. Buriana v nabídce