Z. Burian: Knižní ilustrace (U králů temné pevniny, 1941) - ZB 0008

Ediční řada HARdNIX: Dobrodružné motivy 1

Knižní ilustrace: E. S. Vráz: U králů temné pevniny. 1941, s.12.

Technika: Kvaš

Rozměry originálu:

  • 32,9 × 23,9  cm (samotná malba)
  • 37,2 × 28,1 cm (s doprovodným popiskem)

Papír : Hahnemuhle Agave 

Vydáno v limitovaném počtu 22 ks

Dostupnost: 6 ks ve formátu:

  • A3 (297 × 420 mm) za 2.900 Kč vč. DPH

Dostupný také jako Plakát 

Zvolte si variantu:

2 900,00 Kč

Popis díla

Kvaš berberského bojovníka pro knihu Enrique Stanka Vráze "U králů temné pevniny" z roku 1941 je dokladem nezměrné vášně, jakou Zdeněk Burian choval k etnografii a různorodosti lidských etnik.

Jsme svědky Burianovy schopnosti činit realitu na svých výjevech dokonalejší, krásnější (tento "burianovský" fenomén popsal poprvé Petr Sadecký). Srovnáme-li fotografii, která malíři sloužila jako podklad, s výsledným kvašem, nelze tuto zajímavou "deformaci" reality nevidět. Kromě záliby v národopisných detailech je pak tato malba dokladem další z malířových lásek, a to k estetice koňského těla.

Na velkých formátech lze také podrobně studovat lehkost, s jakou jsou nahozeny zasněžené štíty Atlasu i "sintrový" povrch skály v popředí, malířský rys tolik typický pro Burianovy kvaše z jeho "manýristického" období počátku čtyřicátých let. 

Materiál, tisk a dodání

Formát Speciál

Tento formát se sjednává na základě individuální kalkulace. Počet sběratelských tisků v jakémkoli formátu Speciál je maximálně 8 ks na jednotlivé dílo. V případě zájmu nás kontaktujte

Díla Z. Buriana v nabídce